Neden Alimünyum Doğrama ?

Dursunlar Cam, Pendik, Kurtköy, Maltepe ve Bostancı'da camda kaliteyi arayanların tercihi..

Neden Alimünyum Doğrama ?

Alüminyum doğrama özellikleri ile diğer çerçeve ve sistemlerden ayrılır. Birbirinden farklı alüminyum plakaların işlenerek, çeşitli kullanım alanlarına haiz ürünlerin üretilmesi ile ortaya çıkan ürünlere verilen isme doğrama denilir. Bu kesilen ve işlenen plakalar en fazlaca 6 metre boyunda olur. Alüminyum kapı, alüminyum çerçeve, alüminyum cam balkon sistemleri şeklinde kullanım alanları vardır. En çok tercih edilen kullanım alanı ise, cam balkon ve cam çerçevesi alanlarıdır. üstelik sistemin ısı yalıtımı olanığı da bulunur.
 
Alüminyum doğrama özellikleri;
 
Isı yalıtımlı olarak üretilebilir,
Alüminyum kapı üretimi müsait maliyetlidir,
Dış sesleri içeri geçirmez,
Hafiftir.
Alüminyum doğrama görselliği ile de çok estetiktir.
 
Alüminyum doğrama faydaları;
 
Alüminyum doğrama, kolay temizlenir (cam balkon sistemlerinde katlanabilme ve içeri açılma özellikleri vardır),
özellikle pvc sisteme bakılırsa bu sistem çok daha sıhhatlidır. Pvc üretim şeklinden dolayı, hem kısa ömürlüdür, hem koku sorunsı vardır, bununla birlikte sağlıksızdır,
Hafifçe olduğundan, kullanımı çok daha pratiktir.
 
Bahsedilen bu özellikler, s,istemin en fazlaca dikkat çeken özellikleri arasında yer alır. Bunlar dışında da normal olarak tafsilatya inildiğinde öteki sistemlerle kıyasla bir çok farkı bulunmaktadır. Apartman, bina girişlerinde kapı üretiminde tercih edilmesi de, alüminyum doğrama kapı fiyatları kg ve m2 cinsinden hesaplanmasından meydana gelmektedir. Ama, öteki kullanım alanlarında üretim şekli ve ölçülü, özel üretim gerçekleştirildiği için az daha maliyetli olmaktadır. Sistemin genel hatlarıyla ücretinin daha çok olması birazcık caydırıcı olsa da, pvc, ahşap gibi üretimlerin bakıma çok fazla ihtiyaç duymaları, karşıt sistemleri çok daha çok arttırmaktadır.
 
Alüminyum doğrama görselliği
 
Alüminyum doğrama görselliği açısında da çok daha estetiktir. üstelik talep edildiği şeklinde ölçülendirme ve şekillendirme yapılabildiği için tercih edilmektedir. öteki pvc sistemleri biraz daha kaba gaslıkmektedir. Ama, fiyatın daha uygun olmasından dolayı ülkemizde çok fazla tercih edilmektedir. Alüminyum doğrama sistemlerinin diğer bir çok özelliği de, aslen kullanıldıkça fark edilir.  Sık sık bozulan, kullanıcıyı zorlayan üretim modelleri artık çok da fazla tercih edilmemektedir.